10 Niedziela Zwykła – 09.06.2013

Drodzy Parafianie
„Ewangelia, którą głosi św. Paweł, nie jest wymysłem ludzkim. Nie jest też jednak wymysłem nieludzkim. Jest adresowana do człowieka i wierzymy, że nie została wymyślona w taki sposób, że zupełnie nie pasuje do niego i jego życia. Ma być dla każdego człowieka dobrą nowiną, drogą do zbawienia. Każdy ma w niej znaleźć swój własny szlak, coś dla siebie. Cóż to znaczy, że Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim? Tyle tylko, że nie jest ruchem ku ideałowi ponad naszymi głowami, ale miłością ku drugiemu człowiekowi. Matka, która czuwa w nocy przy chorym dziecku, ojciec, który ciężko pracuje dla rodziny, przyjaciel, który stanie obok przyjaciela w trudnej chwili, kapłan ofiarnie spełniający swoje powołanie. (…) Mają swoje słabości i nie zawsze im się chce. Jednak robią rzecz najważniejszą na świecie i najistotniejszą w chrześcijańskiej wizji człowieka: przekraczają samych siebie w geście miłości ku drugiemu człowiekowi.”                                                                Grzegorz Chrzanowski OP
…Boże, Ty pragniesz zjednoczyć w Duchu Świętym wszystkich ludzi, spraw, abyśmy wszyscy mogli Cię wielbić w jedności i pokoju. Pomóż nam przyjąć Twoje Słowo…
 
                10 Niedziela Zwykła – 09.06.2013  

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
14.30 – Msza św. dla Wspólnoty Muminki i rodzin osób niepełnosprawnych.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.  

                Poniedziałek – 10.06.2013

Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
19.15 – Parafialny Krąg Biblijny (dom katechetyczny).
19.15 – Nauki przedmałżeńskie (dom katechetyczny).

                 Wtorek – 11.06.2013

Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
19.00 – Krąg Biblijny dla młodzieży.
20.00 – Godzinna adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi.

                Środa – 12.06.2013
9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
                Czwartek – 13.06.2013  

Uroczystość św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła,

Patrona naszej Parafii.

   9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
18.00 – Nabożeństwo Fatimskie.
18.30 – Uroczysta msza św. ku czci św. Antoniego z Padwy.

                Piątek – 14.06.2013                                                                

Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

  6.00 – Droga Krzyżowa.
  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.

                Sobota – 15.06.2013                                                                                

Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

  8.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęci NMP
  9.00 – Msza św. i nabożeństwo czerwcowe.
  9.45 – Fraternia dziecięca.

                11 Niedziela Zwykła – 16.06.2013

Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego

12.00 – Msza św. z udziałem dzieci.
18.30 – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.  

15.00 – Ingres Metropolity Wrocławskiego Abpa Józefa Kupnego (katedra).

Dodatkowe informacje i ogłoszenia

 · Dziś o 18.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.
  • W miesiącu czerwcu serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po mszy o 9.00. Po wieczornej mszy św. odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna normalnie, oprócz czwartku.
  • W przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. dla Wspólnoty Rodzin.
  • W czwartek przypada Uroczystość Patrona naszej Parafii św. Antoniego z Padwy. W tym dniu szczególnie zapraszamy na mszę św. o godz. 18.30. Pół godziny wcześniej odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
  • Główne uroczystości odpustowe odbywać się będą w przyszłą niedzielę. Kazanie będzie głosił nasz współbrat o. Emanuel Żak.
  • W związku z zbliżającym się odpustem parafialnym zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w organizowaniu festynu parafialnego poprzez przynoszenie nowych rzeczy lub w bardzo dobrym stanie na loterie fantową, odpowiednich książek na kiermasz książki oraz o wypiek ciast na niedzielę odpustową. Ciasta można przynosić już w sobotę oraz na bieżąco w niedzielę.
  • Rozpoczęcie festynu w przyszłą niedzielę (16.06) po mszy św. o godz. 12.00 na placu zabaw po drugiej stronie Al. Kasprowicza. Przed kościołem od rana będzie można nabyć chlebki św. Antoniego, ciasta z domowego wypieku oraz inne stoiska.
  • W tym tygodniu rozpoczyna się w naszej archidiecezji, a szczególnie w naszym mieście Kongres Nowej Ewangelizacji. Tak się złożyło, że w naszej Parafii wszystkie wydarzenia kongresowe otwiera Festyn Parafialny związany z odpustem ku czci św. Antoniego. Codziennie od niedzieli do piątku odbywać się będzie szereg imprez i spotkań dla dzieci, młodzieży, małżonków, rodziców, a także osób starszych. Będzie koncert i prelekcja, będzie kurs ewangelizacyjny, a także wieczorna Droga Krzyżowa stacjami Kalwarii Karłowickiej. W planie jest również wieczór filmowy. W czasie tych dni zapraszamy wszystkich chętnych do wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu – czyli 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku włącznie (z małymi przerwami). Na furcie klasztornej znajduje się odpowiedni grafik chętnych do adoracji w poszczególnych godzinach – bardzo serdecznie zachęcamy do zapisywania się. Przed kościołem otrzymamy ulotkę z pełnym programem Tygodnia Ewangelizacyjnego przy naszej Parafii od 17 do 21.06.2013 r.
  •  W związku z festynem i planowanymi spotkaniami ewangelizacyjnymi bardzo prosimy o pomoc materialną, o dofinansowanie tych wydarzeń.  Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W dniach od 14 do 16 czerwca w naszej parafii w Domu Katechetycznym odbędą się Warsztaty Muzyki Gospel.  Nasze Warsztaty poprowadzą Gabriela Blacha i Paulina Rudawska przy akompaniamencie muzycznym Krakowskiego zespołu PDF – Po Drodze z Franciszkiem z gościnnym udziałem Rafała Rudawskiego (Wrocław Gospel Choir). Początek o godz. 17.00. Koszt warsztatów: 30 PLN.  Koncert finałowy w czasie festynu odpustowego. 

 
Katecheza Benedykta XVI – audiencja ogólna 10.02.2010 r. (fragmenty)
 Drodzy bracia i siostry,
po przedstawieniu dwa tygodnie temu postaci Franciszka z Asyżu chciałbym dziś opowiedzieć o innym świętym, należącym do pierwszego pokolenia Braci Mniejszych: Antonim Padewskim czy – jak go się również nazywa – Lizbońskim, nawiązując do miejsca jego urodzenia. Jest on jednym z najpopularniejszych świętych w całym Kościele katolickim, czczony nie tylko w Padwie, gdzie wzniesiono wspaniałą bazylikę, w której spoczywają jego doczesne szczątki, ale na całym świecie. Wierni bardzo cenią sobie jego wizerunki i posągi, przedstawiające go z lilią, symbolem jego czystości bądź z Dzieciątkiem Jezus na ręku, upamiętniające cudowne widzenie, o którym wspominają niektóre źródła literackie. Antoni w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju duchowości franciszkańskiej dzięki swym wybitnym przymiotom inteligencji, zrównoważenia, gorliwości apostolskiej, a przede wszystkim żarliwości mistycznej. (…)  Drodzy przyjaciele, oby Antoni Padewski, tak bardzo czczony przez wiernych, mógł wstawiać się za cały Kościół, a zwłaszcza za tych, którzy poświęcają się kaznodziejstwu. Oni zaś, czerpiąc natchnienie z jego przykładu, niech troszczą się o łączenie mocnej i zdrowej nauki, szczerej i żarliwej pobożności i o zwięzłość przekazu. Módlmy się, aby kapłani i diakoni pełnili pilnie tę posługę głoszenia i aktualizacji Słowa Bożego wiernym, przede wszystkim w homiliach liturgicznych. Niech będą one skutecznym wykładem wiecznego piękna Chrystusa, właśnie tak, jak zalecał Antoni: „Kiedy głosisz Chrystusa, rozpuszcza On twarde serca; gdy wzywasz Go, osładzasz gorzkie pokusy; gdy myślisz o Nim, rozjaśnia ci się serce; kiedy Go czytasz, nasyca On twój umysł”  

Drodzy Parafianie i Goście, serdecznie dziękujemy Wam za życzliwość,

za Waszą modlitwę, ofiary i wszelką pomoc.

Wszystkim życzymy głębokiego i radosnego przeżycia

rozpoczynającego się tygodnia.

Pan niech obdarzy Was pokojem.